2016 Yılının En Başarılı Basın Fotoğrafları Belli Oldu!

yılın en başarılı basın fotoğrafları

Basın Fotoğrafları Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Her sene dağıtılan yılın en başarılı basın fotoğrafları bu sene de görkemli bir törenle sahiplerine teslim edildi.

TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2016 Ödülleri sahiplerini buldu. Her sene düzenlenen ve yılın basın fotoğrafları ödüllerinin dağıtıldığı törende farklı dallarda ödüller verildi.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen Yılın Basın Fotoğrafları Ödülleri yarışmasında Doğan Haber Ajansı foto muhabiri Nilüfer Demir Aylan Bebek adlı fotoğrafı ile Yılın Basın Fotoğrafı ödülünü aldı.

4 bin 155 fotoğrafın katıldığı Yılın Basın Fotoğrafları Yarışmasına Türkiye’nin en iyi fotoğrafçıları da katıldı. 8 kategoride 30 fotoğraf ve 6 serinin ödül aldığı Yılın Basın Fotoğrafları yarışmasında haber kategorileri ile Spor Toto Spor Fotoğrafları iki farklı jüri tarafından değerlendirildi. 2016 yılının en başarılı basın fotoğrafları:

Yılın basın fotoğrafları yarışmasında Günlük Yaşam dalında birinciliği serbest foto muhabiri Yağız Karahan elde etti. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşaatının hemen yanında yer alan Poyrazköy Plajı’nda insanlar köprü manzarasına karşı deniz keyfi yapıyorlar.

yılın en başarılı basın fotoğrafları

Spor Toto Yılın Spor Fotoğrafı dalında ikincilik ödülünü, Amerikalı yüzücü David Colturi’nin Erkekler Yüksek Atlama finalindeki atlayışını aktaran fotoğrafı ile EPA’dan Tolga Bozoğlu aldı.

yılın basın fotoğrafları

yılın basın fotoğrafları

Yılın basın fotoğrafları arasından Avrupa Birliği Özel Ödülü’nü Reuters’den Ümit Bektaş “İki kıtayı birbirinden ayıran İstanbul Boğazı” adlı fotoğrafı ile aldı. Ne kadar muhteşem bir görüntü değil mi?

yılın basın fotoğrafları ödülleri

fotoğrafçılık kursları

Yılın en başarılı basın fotoğrafı yarışmasında Portre Fotoğrafı mansiyon ödülünü Hürriyet Gazetesi’nden Levent Kulu, aynı gazetenin yazarı Doğan Hızlan’ın fotoğrafı ile elde etti.

yılın basın fotoğrafları ödülleri

Yılıın basın fotoğrafları yarışmasında Portre Fotoğrafı ikinciliğini, Mardin Derik’te çektiği fotoğraf ile Agence Le Journal’den Emin Özmen elde etti.

yılın basın fotoğrafları yarışması

Yılın en başarılı basın fotoğrafları yarışmasında Günlük Yaşam dalında ikinciliği, İstanbul Kağıthane’de bulunan Hasdal Ortaokulu’nda Suriyeli öğretmenlerin ders vermesini anlatan fotoğrafıyla Cumhuriyet Gazetesi’nden Can Erok elde etti.

yılın basın fotoğrafları yarışması

basın fotoğrafları ödülleri

Yılın Haber Fotoğrafı Mansiyon ödülünü, Sahil Güvenlik gemisi “Umut”un, Yunanistan’a botla geçmeye çalışan sığınmacıları kurtarma çalışmaları sırasında çektiği fotoğraf ile EPA’dan Tolga Bozoğlu aldı.

basın fotoğrafları ödülleri

basın fotoğrafı ödülü

basın fotoğrafı ödülü

Yılın basın fotoğrafları yarışması jürisi, en etkileyici fotoğrafları seçerek basın fotoğrafı ödülü için layık gördüğü adayları açıkladı. Yılın basın fotoğrafları ödülleri sonrasında düzenlenen kokteyl ile profesyoneller bir arada olma şansı buldu. Siz de başarılı bir basın fotoğrafçısı olmak istiyorsanız fotoğrafçılık eğitimi alarak işe başlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş