Ücretsiz Fotoğraf Kurslarına Dikkat! – Zamanınızı Boşa Harcamayın!

ücretsiz fotoğraf kursları

Ücretsiz Fotoğrafçılık Kursları Sizi Yanıltmasın!

Fotoğrafçılık, Türkiye’de en çok talep gören hobi kurslarının başında geliyor. Fotoğrafçılık kursuna kayıt yaptırmak isteyenler, ilk olarak ücretsiz fotoğrafçılık kursları arıyorlar. Ancak ücretsiz fotoğrafçılık eğitimi hakkında eğitmenler ve kurs merkezleri öğrencileri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Ücretsiz fotoğrafçılık kursu demek yeterli olmayan bir eğitim ve ilgisiz eğitmenler anlamına geliyor. Düşünsenize kim size hiçbir ücret almadan eğitim verir ki? Evet, dernekler ya da fotoğrafçılık kulüpleri ücretsiz fotoğrafçılık kursları açıyor olabilir ancak sizinle ne kadar ilgilenecekleri ve fotoğrafçılığı ne denli öğretebilecekleri şüphe uyandırıyor.

Eğitmenler Uyarıyor! 400 TL’nin Altındaki Kurslara Dikkat!

Son zamanlarda fotoğrafçılığın ilgi görmesine karşılık olarak ücretsiz fotoğrafçılık kursu alternatiflerinin yanında fiyatlarını düşüren eğitim merkezleri de karşımıza çıkıyor. Eğitmenler ise fotoğrafçılığın öğrenilmesi kolay bir meslek ve hobi olmadığını, iyi bir eğitim almak için kaliteli kursların tercih edilmesi gerektiğini söylüyor.

Ücretsiz fotoğrafçılık dersi bir yana fotoğraf severlerin 400 TL altında fiyat veren fotoğrafçılık kurslarına uğramaması gerekiyor. Emeği ve zamanı değerli olanlar kurs seçerken fiyattan çok alacakları eğitimin içeriğine dikkat etmeliler.

ücretsiz fotoğrafçılık kursu
ücretsiz fotoğrafçılık eğitimi
ücretsiz kurs

Ücretsiz fotoğrafçılık kursları ve düşük fiyat veren eğitim merkezleri:

 • Deneyimsiz fotoğrafçılar,
 • İlgisiz yöneticiler,
 • Merdiven altı tabir edilen sınıflar,
 • Kalitesiz eğitim programları,
 • Uygulama yapılmayan dersler,
 • Ekipman desteği olmayan atölyeler,
 • Geleceği olmayan bir kurs merkezi olarak emeğinizi boşa harcamanıza neden olacaktır.

İyi bir fotoğrafçılık kursuna gitmek istiyorsanız; eğitimin kalitesine ve içeriğine, eğitmeninin deneyimine ve kurs imkanlarına dikkat etmelisiniz. Fotoğrafçılık kursunun:

 • Birden fazla lokasyonda eğitim vermesi,
 • Sertifika veriyor olması,
 • Uluslararası eğitim programları,
 • Profesyonel fotoğrafçı eğitmenlerle çalışması,
 • Konforlu derslikleri,
 • Özel ders imkanları,
 • Ekipman çeşitliliği,
 • Uygulamalı eğitim prensibi,
 • Fotoğrafçılık gezileri düzenliyor olması kaliteli eğitim alacağınızın göstergesi olmaktadır.

Düşük fiyatlarla ya da ücretsiz fotoğrafçılık kursları ile ancak amatör bir eğitim alır, zamanınızı boşa harcarsınız.

Günübirlik Fotoğrafçılık Kursları İle Fotoğrafçılığı Öğrenemezsiniz!

Deneyimsiz ve kalitesiz fotoğrafçılık kurslarının bir diğer silahı da günübirlik fotoğraf atölyeleridir. Ücretsiz fotoğrafçılık eğitimi ile kandıramadıkları öğrencilerini atölyeler düzenleyerek kandırmaya çalışırlar. 100 TL ile 200 TL arasında değişen fiyatlarla fotoğraf çekmeyi öğrettiklerini zannederler.

fotoğrafçılık kursları

Ancak dikkatli kişiler fotoğrafçılığın 1 günde öğrenilmeyeceğini anlayabilirler. Fotoğraf çekmeyi tam olarak öğrenmek için en az 4 – 5 haftalık bir eğitim almaları gerektiğini bilirler.

Fotoğrafçılık kursları elbette ücretsiz fotoğraf eğitimleri ve etkinlikleri düzenleyebilirler. Ancak bu eğitimleri temel derslerini almış öğrencilerine kendilerini geliştirme amacıyla sunarlar. Aradaki farkı bilmekte yarar var…

Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları – Eğitim İçerikleri Ücreti Belirliyor!

Fotoğrafçılık kursu fiyatları bahsettiğimiz üzere eğitim içerikleri ve eğitmenlerin deneyimine göre belirleniyor. Ücretsiz fotoğrafçılık kursu anlayışından farklı olarak tatmin edici ders programları ve uygulamalı atölyeler kursiyer memnuniyetini sağlıyor. Ucuz kurslar ise birkaç temel konudan bahsederek ve bir çekim etkinliği düzenleyerek iyi eğitim verdikleri konusunda yanıltıcı olabiliyor.

Uzmanların önerdiği kaliteli kurslara gittiğinizde; tüm fotoğraf makinelerine hakim olacak teknik ve pratik bilgilere, objektif türlerine, ışık ve pozlamaya, enstantaneye, film türlerine, flaşa, ekipmanlara, çekim tekniklerine ve Photoshop’a hakim olursunuz.Ücretsiz fotoğrafçılık kursu ise zaman kaybından başka bir şey değildir.

Eğitmenlerin ve profesyonel fotoğrafçıların uyarılarını dikkate alın, ücretsiz fotoğrafçılık kursları yerine yıllardır eğitim veren merkezleri tercih edin…

Sosyal Medyada Paylaş