Türkiye’nin En İyi 10 Fotoğrafçılık Kursu

en iyi fotoğrafçılık kursu

Fotoğrafçılık Kursu Sıralamasının En İyileri

İlgiyi her zaman üzerinde tutmayı başaran fotoğraf sanatı, meraklılarıyla büyümeye devam ediyor. En iyi fotoğrafçılık kursu listesinde yer alanlar, yenilenen çekim teknikleri, teknolojik gelişmeler ve yeni çıkan fotoğraf makineleriyle fotoğrafçılık, özel bir sektöre dönüşüyor. Yaşamını profesyonel bir şekilde devam etmek isteyenler ise fotoğrafçılık kursları ile eğitim almak istiyor.

Türkiye’nin hemen hemen tüm şehirlerinde fotoğrafçılık kursu bulunuyor. Yoğunluk İstanbul, Ankara ve İzmir’de olsa da bugün İzmit, Balıkesir, Bursa, Antalya, Eskişehir gibi şehirlerde de fotoğrafçılık kursları açılıyor. En iyi olma iddiası ile açılan bu kurslar temel ve ileri eğitimlerde kursiyerlerine fotoğrafçılığı öğretmeye çalışıyorlar.

En İyi Kurs Hangisi? Nasıl Seçim Yapacaksınız?

Fotoğraf eğitimi almak için kurs seçmek gerçekten zor bir iştir. İnternette karşınıza çıkan kursların web sitelerine bakarak kaliteli olup olmadığını anlamanız mümkün değildir. Görkemli fotoğraflar ve ders içeriklerinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını bilemezsiniz.  Bu nedenle kurs merkezlerini ziyaret etmeniz, eğitmenler ile yüz yüze görüşmeniz ve daha önce eğitim almış olanlardan fikir almanız gerekebilir.

En iyi fotoğrafçılık kursu, sizlere dolu dolu eğitim sunan ve içinize sinen kurstur. Ayrıca profesyonelleşmenizi sağlayan, sosyal ve eğlenceli bir ortam sunan, uygulama ve pratik yaptıran kurslardır.

En iyi fotoğrafçılık kursları:

  • Farklı lokasyonlarda eğitim veren,
  • Uluslararası eğitim programları sunan,
  • Sertifika dağıtan,
  • Profesyonel fotoğraf eğitmenlerine sahip,
  • Konforlu ve geniş derslikleri olan,
  • Özel ders imkanları sunan,
  • Ekipman çeşitliliği sağlayan,
  • Uygulamalı eğitim prensibine sahip,
  • Fotoğrafçılık gezileri düzenleyen merkezlerdir. Sizlere bu imkanları sunmayanlar ise kötü kurslar olmaya mahkumdur.

Profesyonellerin  ve Eğitmenlerin Önerdiği 10 Fotoğrafçılık Kursu

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursları, yıllardır profesyonel fotoğrafçılar ve eğitmenler tarafından önerilen eğitim merkezleridir. Yukarıda bahsettiğimiz özelliklere sahip olan bu kurslar, yıl boyu eğitimler ve atölyeler düzenleyerek fotoğraf severlerin beğenisini kazanmaktadır. İşte o kurslar:

  1. Foto Life Akademi

foto life akademiİstanbul fotoğrafçılık kursları arasında en çok önerilenlerden olan Foto Life Akademi, Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçıları arasında yer alan Orhan Gürbüz tarafından kurulmuştur.

Foto Life Akademi, %100 öğrenme garantisi ve eğitim telafi imkanlarıyla kursiyerlerine kaliteli eğitim vermektedir. İstanbul’da 5 lokasyonda (Bakırköy, Taksim, Beylikdüzü, Kadıköy ve Kağıthane) Temel ve İleri Fotoğraf Eğitimlerinin dışında Akademik Fotoğrafçılık, Moda, Düğün, Doğum, Portre, Ürün Fotoğrafçılığı ile birlikte 31 dalda profesyonel eğitim imkanı sunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı fotoğraf gezileri, kişi ve kurumlara özel ders seçenekleriyle fotoğrafçılık kursu anlayışını tamamen değiştirmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş