Taksim Fotoğrafçılık Kursu

taksim fotoğrafçılık kursu

Taksim Fotoğrafçılık Kursu – İstanbul’un En İyi Fotoğrafçılık Kursları

Taksim fotoğrafçılık kursu, fotoğraf tutkunlarını bekliyor…

İstanbul’un kalbinin attığı yer, Taksim… Taksim’de fotoğrafçılık kursu arayanlar içinse yüzlerce seçenek var. Peki hangisini seçmek gerekiyor? Tercihinizi hangi kriterlere göre yapacaksınız? İşte sizlere önerilerimiz…

Fotoğrafçılık Eğitimi Neden Gerekli?

Fotoğrafçılık, bir hobi olmanın dışında bir yaşam biçimidir. Gelişen teknolojinin yardımıyla megapikseli yüksek kameralara sahip telefonu ya da dijital fotoğraf makinesi olanlar kendilerini fotoğrafçı ilan edebilirler. Ancak her meslekte ya da uzmanlık alanında olduğu gibi fotoğrafçılıkta da eğitim almak gerekmektedir.

Dijital fotoğraf makineleri sayesinde fotoğrafçılığın tadını amatör olarak çıkarabilirsiniz. Ancak en iyi kurslardan eğitim alarak bu alanda profesyonelleşebilirsiniz de. Fotoğrafçılık kursu Taksim sayesinde dilediğiniz kalitede fotoğrafçılık eğitimi alabilirsiniz. Temel ve ileri eğitimlerle yeteneklerinizi mesleğiniz haline dönüştürebilirsiniz.

Fotoğrafçılık eğitimi bana ne katar diyorsanız;

 • İçinizdeki fotoğrafçıyı keşfedebilirsiniz.
 • Taksim fotoğrafçılık kursları ile hobinizi mesleğe çevirebilirsiniz.
 • Fotoğrafçılığın teknik ve pratik tüm bilgilerine hakim olursunuz.
 • Ünlü eğitmenlerden ders alma fırsatı yakalarsınız.
 • Tekniğinizi ve sanatınızı geliştirirsiniz.
 • Sizin gibi fotoğrafçılarla aynı ortamda bulunma şansı edinirsiniz.
 • Photoshop öğrenerek çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebilirsiniz.
 • Fotoğrafçılık kursu Taksim ile sosyalleşirsiniz.

Taksim’de Fotoğrafçılık Kursuna Gitmenin Avantajları

Cihangir, Beyoğlu, Karaköy, Halıcıoğlu, Tarlabaşı’nda fotoğrafçılık kursu arayanlar için en iyi seçenek Taksim. Beyoğlu fotoğrafçılık kursu olarak karşınıza çıkan Taksim kursları geniş atölyeleri ve uzman eğitmenleri ile yıl boyu eğitim veriyor.

Taksim’de fotoğrafçılık kursuna gitmek de pek çok avantajı beraberinde getiriyor. İstanbul’un en merkezi noktalarından biri olması dışında fotoğrafçılık kursları Taksim avantajları:

 • Fotoğrafçılık kursları Taksim ile her zaman ulaşabileceğiniz bir noktada eğitim alacaksınız.
 • Taksim’deki sanat etkinliklerine ve fotoğraf galerilerine gidebileceksiniz.
 • Taksim fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf gezilerine katılabileceksiniz.
 • Fotoğrafçılar için mükemmel manzaralar oluşturan Taksim’de çekim yaparak kendinizi geliştirebileceksiniz.
 • Kurs bitiminde Taksim’deki kafe ve restoranlarda vakit geçirebileceksiniz. Cihangir ve Karaköy gibi fotoğrafçılığa uygun yerlerde çekim yapabileceksiniz.

fotoğrafçılık kursları

Taksim Fotoğrafçılık Kursları – Size En Yakın Fotoğrafçılık Eğitim Merkezleri

Cihangir, Halıcıoğlu, İstiklal Caddesi, Kasımpaşa, Tarlabaşı, Asmalı Mescit, Firüzağa, Gümüşsuyu, Kocatepe, Sütlüce, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp, Haliç, Galata ve Edirnekapı’da fotoğrafçılık kursları sayısı azdır. Bu bölgelerde oturanlar için en popüler kurs merkezi Taksim’dir. Taksim fotoğrafçılık kursları ile yıl boyu temel ve ileri fotoğrafçılık eğitimleri vermektedir.

Taksim fotoğrafçılık eğitimi ile sektörün profesyonelleri yetiştirilirken stüdyo ve açık hava çekimleri ile uygulamalı dersler verilmektedir.

Taksim’de Fotoğraf Çekilecek Yerler

Taksim fotoğrafçılık kursları, fotoğraf gezileri düzenleyerek kursiyerlerini bölgenin en iyi mekanlarına götürse de Taksim’de fotoğraf çekilecek yerler tek bir güne sığmıyor. Dolayısıyla Taksim fotoğrafçılık kursu öğrencileri her eğitimden sonra semtin keşfedilmemiş yerlerinde fotoğraf çekmeye çıkıyor. Siz de Taksim’de fotoğraf çekilecek yerler arıyorsanız öncelikle tarihi Rum ve Fransız evlerinin olduğu arka sokaklardan başlayarak İstiklal Caddesi’ne kadar uzanabilirsiniz. Sonrasında Taksim Meyda’nında çekim yapabilirsiniz.

Bir ucu Beşiktaş, bir ucu Eminönü’ne uzanan Taksim’de hem gündüz gem de gece yol boyunca yürüyen insanları, tarihi binaları ve lüks dükkanları fotoğraflayabilirsiniz. Kırmızı nostaljik tramvayı da unutmamalısınız.

 • İstiklal Caddesi’nde her köşe başında şarkı söyleyen sokak sanatçılarını,
 • Galatasaray Lisesi’nin dev kapısını,
 • Sent Antuan Kilisesi’nin görkemli dış mimarisini,
 • Galata’dan tüm İstanbul’u,
 • Tünel’de tramvayı,
 • Sokakları birbirine bağlayan yokuşları,
 • Eski hanları fotoğraflayabilirsiniz.

Taksim, sahip olduğu zenginlik ve hareketlilik ile sizlere yüzlerce farklı fotoğraf karesi çekme imkanı verecektir. Yapmanız gereken tek şey makinenizin ayarlarını yapıp kendinizi Taksim’in akışına bırakmaktır.

Taksim Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları – Uzmanlar Uyarıyor!

Taksim fotoğrafçılık kursu fiyatları, 150 TL ile 1500 TL arasında değişiyor. Ancak fotoğraf eğitmenleri ve profesyoneller, 400 TL’nin altında fiyat veren kursların eğitim kalitelerinin düşük olacağını söylüyor. Eğitiminizi ve emeğinizi boşa harcamak istemiyorsanız fotoğafçılık kursu seçerken vereceğiniz ücrete değil, alacağınız eğitimin kalitesine dikkat etmeniz gerekiyor.

Önerilen Taksim Fotoğrafçılık Kursları

Cihangir, Beyoğlu, Karaköy, Halıcıoğlu, Tarlabaşı ve İstiklal Caddesi’nde onlarca fotoğrafçılık kursu bulunuyor. Fotoğrafçılık kursları Taksim ve çevresinde yıl boyu eğitim veriyor. Ancak önerilen fotoğrafçılık kursları arasında Foto Life Akademi ilk sırada yer alıyor.

Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçıları arasında yer alan Orhan Gürbüz tarafından kurulan Foto Life Akademi, %100 öğrenme garantisi ve eğitim telafi imkanlarıyla kursiyerlerine kaliteli eğitim veriyor. İstanbul’da 5 lokasyonda (Bakırköy, Taksim, Beylikdüzü, Kadıköy ve Kağıthane) Temel ve İleri Fotoğraf Eğitimlerinin dışında Akademik Fotoğrafçılık, Moda, Düğün, Doğum, Portre, Ürün Fotoğrafçılığı ile birlikte 31 dalda profesyonel eğitim imkanı sunuyor. Yurt içi ve yurt dışı fotoğraf gezileri, kişi ve kurumlara özel ders seçenekleriyle fotoğrafçılık kursu anlayışını tamamen değiştiriyor.

Kaliteli ve sertifikalı bir eğitim arayanları Taksim fotoğrafçılık kursu merkezine bekliyor…

Sosyal Medyada Paylaş