Sıkça Sorulan Sorular

Temel fotoğrafçılık eğitiminin ilk derslerinde makineye ihtiyacınız olmayacaktır. Bu sebeple makine almak için acele etmemenizi tavsiye ediyoruz. Konuyla ilgili bilgi sahibi olduktan sonra hangi cihazı kullanmanız gerektiğiyle ilgili eğitmenlerimiz size yardımcı olabilir, hatta ek donanımların alınması konusunda da sağlıklı karar vermenizi sağlayabilirler.

Özel derslerimiz sizin istediğiniz programın kapsamına ve kullanılacak ekipmanlara göre değişiyor. Ders saatlerimiz de fiyatların belirlenmesinde etkilidir.

4 bölgede aynı hafta içinde 9 farklı gün ve saatte temel eğitim sınıfları açılmaktadır. Bu, bir çok kurumda olmayan bir seçenektir. Bu nedenle kendi içinde o hafta gelemediğiniz dersin telafisi için gelebileceğiniz 8 farklı sınıfın olması anlamına gelmektedir. Gelemeyeceğiniz haftayı eğitmene ya da kurum eğitim danışmanına ilettiğinizde size alternatifleri söyleyecek ve telafinizi sağlayacaktır.

Etkinliklerimizi https://www.facebook.com/groups/fotolifeakademi/ adresimizden takip edebilirsiniz.

Eğitmenlerimiz talep olduğu taktirde firmaların ürün ve katalog çekimlerini yapıyorlar. Ancak öncelikli hedefimiz sektöre nitelikli fotoğrafçı yetiştirmek. Eğitimlerimizi de bu amaçla kaliteli bir şekilde hazırlıyoruz.

Eğitim notları eğitmenlerimiz tarafından kursiyerlere gönderilmektedir. Derste not almaya çalışmaya gerek yoktur. Gelip dikkatlice dinleyip soru sormanız yeterlidir.

Elbette. Her şehirden kursiyerlerimiz eğitimlerimize katılabilirler. Konaklama ve yol dahil paket bir eğitim sistemimiz de oluyor. Yararlanmak ve bilgi almak için numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yemek fotoğrafçılığı atölyemize katılarak profesyonel anlamda bu işi yapmanız mümkün. Ancak önce temel eğitimi almanız gerekiyor. Çok sayıda fotoğraf çekerek kendinizi geliştirmeniz gerekli. Teknik ve uygulamalı bilgilerimiz size yeterli düzeyde yardımcı olacak.

Eğitmenlerimizle değerlendirip deneyip belli bir standart doğrultusunda hazırlanmış içerik ile son halini alan eğitimimiz süresi ve içeriği temel eğitim için yeterlidir. Elinizdeki makinayı kullanabilir her tuşunun ne işe yaradığını bilir hale geliyorsunuz. Ancak her bu tip sanatsal alanda olduğu gibi teknik bilgi uygulama ile birleştiğinde gerçek bir öğrenme gerçekleşmektedir. Temel eğitimde de 1 hafta 4 saatlik bir dış çekim gezisi ile bunu sağlayabiliyoruz.

Teorik dersler tamamlandıktan ve size gerekli tüm teknik eğitimler verildikten sonra sahaya çıkmaya başlıyoruz. Fotoğraf gezileri de aldığınız eğitim türüne göre değişmektedir. Örneğin ürün fotoğrafçılığı eğitimine katılıyorsanız uygulamalı dersler stüdyoda gerçekleşecektir. Portre fotoğrafçılığı konusunda uzmanlaşmak istiyorsanız İstanbul’un tarihi semtlerine düzenlenen geziler hazırlayacağız.

5 Haftalık Temel Eğitim + 4 Haftalık İleri Eğitim ve Branş Uzmanlık eğitimlerinden tercih ettikleriniz almanız gerekir öncelikle. Yeterli bir bilgi düzeyine ulaşmak için. Ancak işin ruhsat tarafından belediyeden çalışma izni almanız yeterlidir. MEB Belgesi için bizimde belli dönemlerde açtığımız 17 Haftalık MEB onaylı belge programı mevcuttur. Ancak senede 2 kez açılmaktadır. O da talep olursa açılmaktadır.

Fotoğraf gezisi etkinliklerimize katılmanız için fotoğraf makinenizin olması gerekiyor. Eğer temel eğitim almadıysanız öncelikle bu derslere katılıyor ve derslerimiz süresince hangi makineye sahip olmanız gerektiğini öğreniyorsunuz. Sonra kendi makinanızı alarak çekim yapabiliyorsunuz. Etkinliklerimiz de bu bağlamda fotoğraf makineniz ile çektiğiniz fotoğrafların değerlendirilmesi ve sunulması şeklinde düzenleniyor.

Kursumuzdan ya da herhangi bir kurstan temel eğitim almadan mesleki atölyelere kaydınızı yaptıramıyorsunuz. Öncelikle makinenizi tanımanız, onu kullanabilmeniz ve temel seviyede çekim teknikleri bilgisine sahip olmanız gerekiyor.

Fotoğraf çekmeyi merak eden, bu konuyla ilgili araştırmalar yapan herkes kurslara katılabilir. Herhangi bir yaş ve cinsiyet zorunluluğu yoktur.

Fotoğrafçılık kursu ücretleri almak istediğiniz eğitiminin içeriğine bağlı olarak değişmektedir. https://www.fotolifeakademi.com/ders-ucretleri/ linkinden ders ücretlerine bakabilirsiniz.

İlk kez kursa gelecek kişiler 5 hafta süren temel fotoğrafçılık eğitimiyle başarılı fotoğraflar çekmeye başlayabilirler. Şayet amacınız profesyonel olmaksa o zaman mesleği atölyelerin programlarına katılmanız gerekir. O zaman bu süre almak istediğiniz meslek eğitimine göre değişecektir.

Kurs bitiminde uygulamalı derslerimiz içinde etkinlikler düzenleniyor. Ayrıca fotoğraf gezilerimiz belirli sayının elde edilmesi ile kursiyerlere en uygun zamanda gerçekleştiriliyor.

Elbette. Eğitim programımız fotoğrafçılığın bütün kavramlarını ve tekniklerini kapsıyor. Yeterli derecede uygulamayla da kursiyerlerimiz temel eğitimi tamamlıyorlar.

Kayıt tarihi dışında başlayan kurslarımıza öğrenci alamıyoruz. Ancak katılmak istediğiniz atölyenin bir sonraki hafta açılan ya da ilk açılacak olan kursuna kaydınızı gerçekleştiriyoruz.

Eğitim verimliliği için sınıflarımız maksimum 12 kişiden oluşmaktadır.

Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmaları sık sık düzenlenmektedir. Yarışmanın şartnamesine uyan fotoğraflarınız var ise başvuru formları ile katılmanız mümkün.

Eğitmenlerimizin her biri alanında en az 5 yıllık deneyime sahip kişiler. Farklı fotoğrafçılık alanlarında uzmanlık sertifikaları olan, firmaların ve ajansların çekimlerini gerçekleştirmiş, uzmanlık alanları ile ilgili makaleler hatta kitaplar yazmış kişiler ile çalışıyoruz.

Sınıflarımız 7 – 15 kişilik grupları ağırlamaktadır. Kalabalık sınıflarda eğitim verilmeyeceğinin bilinci ile her grubumuza özel ferah sınıflarda eğitimlerimizi vermekteyiz.

Temel eğitimimizi aldıysanız ileri fotoğrafçılık kursuna ve diğer atölyelerimize katılabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek istediğiniz her alanda eğitim almanız mümkün. Ancak ilk olarak ders programlarına göz atmanız gerekiyor.

Kompakt fotoğraf makineleri gerek donanım gerek yazılım açısından profesyonel makinelere göre kısıtlı özelliklere sahiptir. Fotoğrafçının istediği fotoğrafı çekememesine neden olan bu kısıtlılık profesyonel makineleri tercih etmenize neden olabilir. Mükemmele yakın bir görsel elde etmek için son teknoloji ürünleri kullanmalısınız.