Sigma Sony E-Mount Uyumlu Lens Üretiyor

sigma sony e-mount uyumlu lens

Bilindiği üzere Sigma son dönemde ürettiği art serisi lensler ile sektörde büyük ilgi gördü. Keskinlik ve fiyat olarak tam bir fiyat performans ürünü haline gelerek satış rekorları kırdı. Bir çok fotoğraf ve video üreticileri son dönemde ekipmanlarına Sigma Art serisini de eklemişti.

Sigma’nın sadece Canon ve Nikon bayonetli lens üreterek Sony gibi son yılların lider firmasını daha fazla göz ardı edemedi. Yeni üreteceği lensleri Sony E-Mound olarak da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Sony aynasız kullanıcıları bu lensleri sadece Metabones gibi adaptörler ile kullanabiliyorlardı bu da bir miktar keskinlik kaybına yol açarken otomatik netleme konusunda da tam performans sunmuyordu. Sigma yaptığı açıklamada e-mound uyumlu yeni lensler otomatik netleme, titreşim engelleme ve keskinlik konusunda makine ile tam uyumlu çalışacak.

Sony aynasız video konusunda sektörü eline geçirmeye başlamıştı. Diğer marka kullanıcıları Sony markasının lens çeşitliliğinin Nikon ve Canon’a göre daha az olması bir problemdi. Sony son yıllarda kullanıcılarını dinleyerek birçok yeni lens kategorisi ile sektörü iyice canlandırmaya başlamışken Sigma gibi muadil lens üreticisinin de E-Mount üretmesi Sony firmasının satışlarını arttıracaktır.

Özeliikle Sigma 24mm F/1.4 art ve 35mm f/1.4 art gibi geniş açı lensler video sektöründe çok tercih edilen lenslerdi. Video lens konusunda keskinlik ve fiyat konusunda Samyang firmasının yanına artık Sigma markası da eklenecek gibi duruyor.

Mete Demirci

1989 Artvin doğumlu olan Mete Demirci Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Okul yıllarında 5 yıl boyunca çeşitli öğrenci kulüplerine ve bireysel kişilere Temel ve İleri fotoğrafçılık eğitimleri vermiştir. Ayrıca grafik tasarımı ve Belgesel Filmleri üzerine merakı olup bu yönde çalışmaları sürmektedir. Abisi ile kurduğu MetON Photography bünyesinde 4 yıldır profesyonel olarak Düğün Dış Çekim, Ürün ve Moda fotoğrafçılığı yaptıktan sonra tecrübelerini aktarmak için fotoğraf eğitmenliği ve profesyonel fotoğrafçılık yapmaya devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş