1-3 Eylül 2017 Roma Fotoğraf Gezisi – Foto Life Akademi Fotoğraf Turları

roma fotoğraf turu

2 Gece 3 Gün Konaklamalı Roma Fotoğraf Turu!

Dünyanın en romantik kentlerinden biri olan Roma’yı 3 günlük fotoğraf gezisi ile keşfetmeye gidiyoruz! 1-3 Eylül 2017 tarihinde düzenleyeceğimiz konaklamalı Roma fotoğraf turu sayesinde sanat ve kültür merkezi, mimarinin kalbinin attığı yer olan Roma’yı seyre dalacağız.

Bernini’nin ünlü heykeli Dört Nehir Çeşmesi’ni, barok tarzı kiliseleri, Aşk Çeşmesini, ünlü Spagna Meydanı’nı, gladyatörleri ve Roma İmparatorluğu izlerini, Floransa’yı, ünlü heykeltıraşların ve ressamların eserlerini fotoğraflamak ve Roma’yı yakından tanımak istiyorsanız Roma fotoğraf gezisi için yerinizi hemen ayırtın! Foto Life Akademi eğitmenleriyle birlikte gerçekleşecek olan Roma Fotoğraf Turu programımızda tarihi ve doğal mirasların fotoğraflarını çekecek, Avrupa’nın bu eşsiz şehrinde keyifli bir tatil yapmış olacağız. Roma fotoğraf gezisi son kontenjanlarını kaçırmayın!

Tarih: 1-3 Eylül 2017

Roma Fotoğraf Gezisi Tur Programı

Roma fotoğraf turları 2017 yılında da tüm hızıyla devam ediyor. 1-3 Eylül 2017 tarihinde fotoğraf gezisi katılımcılarımızla ve eğitmenlerimizle birlikte eğlenceli bir yolculuğa çıkacağız…

1.Gün İstanbul, Roma

Roma fotoğraf turu ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ve Foto Life eğitmenleri ile buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Roma. Şehre vardığımızda yapılacak panoramik şehir gezisinde Colosseum, Venedik Meydanı, Vatikan ve San Pietro Bazilikası, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi gezeceğimiz yerler arasında. Ardından akşam, arzu eden misafirlerimiz ekstra Roma Gece Gezisi ile akşamlarını değerlendirebilir. Yoğun geçen Roma fotoğraf gezisi otelde noktalanıyor.

Ekstra Gezi: Roma Gece Gezisi | 35 Euro Yetişkin | 20 Euro çocuk (7-12 yaş)

Otelimizden özel otobüsümüzle başlayacak olan gece turumuz sırasında Panteon’u görüp Navona Meydanı’nda akşam yemeği için misafirlere serbest zaman verildikten sonra günü dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz ünlü roma dondurmacısında dondurma tadabilirler. Günün devamında Cavour Caddesi üzerinden Forum ve muhteşem Colosseum’un ışıklandırılmış hali görülecek yerler arasında. Ardından Piazza Venezia’dan geçilerek ulaşılan Vittoria Emanuelle Anıtı görülecek yerler arasında.

2.Gün Roma

Roma fotoğraf turu sabah kahvaltısının ardından şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Dileyenler ekstra Napoli ve Pompei Gezisi’ne katılabilir. Roma fotoğraf gezileri rehberleri ile fotoğraf çekeceksiniz. Gezinin ardından günümüz otelde noktalanıyor.

Ekstra Gezi: Napoli ve Pompei Gezisi | 95 Euro Yetişkin | 50 Euro çocuk (7-12 yaş)

Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei’de M.S.79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerine uzanıyor. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları ve tiyatrolar yer alıyor. Bu muhteşem gezinin ardından özel otobüsümüz ile Napoli’ye geçiyoruz. 16. Yüzyıl’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Ünlü sinema yönetmeni Fellini’nin filmlerine konu olmuş gerçek İtalya Kültürü’nü tanıma fırsatı bulabileceğiniz Napoli, İtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi. Gezinin ardından otelimiz bizi bekliyor.

3.Gün Roma

Roma fotoğraf turu sabah kahvaltısının ardından şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Bir diğer seçenek de ekstra Göller Bölgesi ve Castelli Romani Alışveriş Gezisi’ne katılabilirsiniz. Gezinin ardından günümüz otelde noktalanıyor.

Ekstra gezi: Göller Bölgesi ve Castelli Romani Alışveriş Gezisi | 50 Euro Yetişkin | 25 Euro çocuk (7-12 yaş)
İtalya’nın en büyük outletlerinden biri olan Castelli Romani’de ucuz alışveriş fırsatı ve Roma dışındaki göl kıyısı köylerin (Castel Gandolfo ve Nemi) gezilmesi ile turumuz başlıyor. Roma’nın güneyinde, volkanik göller bölgesinde yer alan Castel Gandolfo’nun ardından tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Nemi Köyü ziyaret edilecek. Nemi, çok leziz dağ çilekleri, dağ çilekli turtası ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, nüfusun çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğu, turist akımına uğramamış karakteristik, görülmeye değer ufak bir İtalyan köyü olarak biliniyor. Ayrıca dağ çilekli turtasını ücretsiz olarak tadım şansını yakalayacaksınız.

4.Gün Roma, İstanbul

Roma fotoğraf gezisi son günü sabah kahvaltının ardından gününüz serbest. Roma fotoğraf turu liderinin belirteceği saatte havalimanına doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Bir sonraki Foto Life Akademi Roma fotoğraf gezilerinde görüşmek üzere!

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Roma gidiş, Roma – İstanbul dönüş uçak bileti
 • 3 yıldızlı otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Roma şehir gezisi
 • Alan – otel – alan transferleri
 • Türkçe Tur Liderliği hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve hizmet bedeli
 • İtalya otel konaklama vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 120 € vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 120 € ücret ödenir.)
 • Etsassistance (Kişi başı 1000 €’ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €’ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar

İptal / İade Sigorta İçerik

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişi başı 20 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişi başı 25 TL’dir.

 • Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
 • Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
 • Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
 • Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
 • Tur Öncesi ve Tur İçinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Firmamızın Sorumluluğu Yoktur.
 • Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Firmamızda Saklıdır.
 • Turun İptali Durumunda Firmamız, İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Ulaşım

Belirlenen gün ve saatte havayolu ile sağlanacaktır.

Fotoğraf Turu Fiyatları

Roma Fotoğraf Turu 760 € yerine sadece 379 €

Oteller

fotoğrafçılık kursları

Sosyal Medyada Paylaş