Nikon, Fotoğraf Makinesi Piyasasında Serin Rüzgarlar Estiriyor!

nikon fotoğraf makineleri

Nikon Fotoğraf Makineleri İle Hayata Farklı Açıdan Bakın!

Fotoğraf makinesi sektöründe iki lider markadan biri olan Nikon dünyanın en büyük teknoloji fuarı olarak kabul edilen ABD’deki Consumer Electronics Show (CES) 2016’da yeni fotoğraf makinelerini görücüye çıkardı. D5 4K olarak adlandırılan DSLR fotoğraf makinesi özellikleri ile göz doldurdu. Nikon fotoğraf makineleri ile ilgi odağı olmaya devam etti.

3 binden fazla fotoğraf, elektronik ve teknoloji markası ürünlerini tanıtmak için Las Vegas CES 2016’da buluşurken Nikon da tam profesyonel yeni DSLR fotoğraf makinesi D5 ile farkını ortaya koydu. D500 ve 360 derece fotoğraf çekebilen kamerasıyla adeta şov yapan Nikon beğenilen yorumlar aldı.

Nikon D5 Özellikleri

nikon fotoğraf makinesi

Profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanan Nikon fotoğraf makinesi D5;

  • 3.2-inç boyutunda ve 2.36 milyon nokta dokunmatik ekrana sahip
  • FF sensör
  • 4K UHD çözünürlükte video çekebilme
  • Time-Lapse
  • Aynı anda 153 noktaya odaklama
  • 20.8 megapiksel çözünürlük
  • Saniyede 12 kare fotoğraf
  • Saniyede 4K video kayıt özelliklerine sahip.

fotoğrafçılık kursları

Bu özellikleri ile Nikon fotoğraf makineleri arasında en iyilerden biri olarak yerini alan D5 Mart ayında satılmaya başlandı ve binlerce ürün sattı. Türkiye’de de ilgi gören Nikon fotoğraf makinesi, rakiplerinden sıyrılmaya başladı bile.

Nikon D500 Klasiği

CES fuarında ayrıca D500 DSLR Nikon fotoğraf makinesi de tanıtıldı. Fotoğraf makinesi ve akıllı telefon bağlantısı konusunda uzmanlaşan Nikon, D500 ile uygulama yardımıyla cep telefonlarıyla bağlantı kurma özelliğini anlattı. Fotoğrafçıların ilgisini çeken bu özellikle hızlı depolama ve aktarma yapılabilir.

Aynı zamanda KeyMission adlı 360 derece 4K kayıt yapan kamerayı da tanıtan Nikon, kompakt tasarımıyla beğeni topladı. KeyMission’da bulunan geniş açılı lensler sayesinde 360 derece kayıt yapılabiliyor. Darbelere de dayanıklı olan fotoğraf makinesi özellikle doğa ve belgesel fotoğrafçıları için ideal. 300 metreye kadar suya dayanıklı olan KeyMission kolay kolay bozulmayacağa benziyor.

Nikon fotoğraf makineleri ile piyasaya yeni soluk getirirken rakiplerinin ne hamle yapacağı da merakla bekleniyor. Fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi olarak yakından takip ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş