17-19 Kasım 2017 Kiev Fotoğraf Gezisi – Foto Life Akademi Fotoğraf Turları

kiev fotoğraf turu

2 Gece Konaklamalı Kiev Fotoğraf Turu Fırsatı!

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de opera ve bale binaları, meydanlar, fabrikalar, kiliseler, heykeller, manastırlarla dolu bir fotoğraf gezisi düzenliyoruz. Sovyetlerin en önemli kentlerinden birini yakından tanıyor ve makinelerimizi karşımıza çıkan tarihi ve doğal güzelliklere yöneltiyoruz. 17-19 Kasım 2017 tarihinde düzenleyeceğimiz konaklamalı Kiev fotoğraf turu ile fotoğraf tutkunları olarak bir araya geliyoruz.

Siz de Kiev’i keşfetmek, Kiev’in en önemli yerlerinde mimari ve günlük yaşam fotoğrafları çekmek, farklı bir fotoğrafçılık turu deneyimi yaşamak isterseniz Kiev fotoğraf gezisi için yerinizi hemen ayırtın! Foto Life Akademi eğitmenleriyle birlikte gerçekleşecek olan Kiev Fotoğraf Turu programımızda manzara ve mimari inceliklerini öğrenecek ve kendimizi geliştireceğiz. Kiev fotoğraf gezisi son kontenjanlarını kaçırmayın!

Tarih: 17-19 Kasım 2017

Kiev Fotoğraf Gezisi Tur Programı

Kiev fotoğraf turları 2017 yılında düzenlediğimiz fotoğraf turlarının en ilgi çekenlerinden! 17-19 Kasım tarihlerinde fotoğraf tutkunları ile bir arada olacağımız keyifli bir yolculuk bizi bekliyor…

1. Gün

Uçuş süresi son derece kısa, bu nedenle Kiev turu birinci gününde şehri keşfetmeye hemen başlayabiliriz. İlk durağımız St. Cyrill Manastırı olacak. 12. yüzyılda inşa edilen ve 800 metrekarelik bir alanı kaplayan bu manastır, meşhur ressam Mikhail Vrubel’in tablolarını da barındırıyor. Modern dünyanın gürültüsünden kurtulmanızı ve ruhani bir yolculuğa çıkmanızı sağlayan manastırın varlığı, çoğu turist tarafından bilinmiyor. Kiev fotoğraf turu rehberlerimiz ve eğitmenlerimizle fotoğraf çekiyoruz. Bu nedenle rahat, huzurlu ve sıra beklemeyeceğiniz bir ziyaret yapabiliyorsunuz. Akşam olunca, Kiev’in hiç bitmeyen gece hayatı sizi bekliyor.

2. Gün

Kiev fotoğraf turu ikinci gününe, Mariyinsky Parkı içinde yürüyüş yaparak başlıyoruz. Dnieper Nehri’nin hemen kenarında bulunan bu park, eşsiz bir güzelliğe sahip. Yürüyüşünüz biter bitmez, aynı bölgede bulunan Mariyinsky Saray’ını ve Kiev Kukla Tiyatrosu’nu ziyaret etmenizi öneririz. Kiev’in kukla tiyatrosu Avrupa çapında tanınıyor ve unutmayacağınız türden gösteriler sergiliyor. Şehre geri dönerken Aşıklar Köprüsü üzerinden geçmeyi unutmayın. Şehirdeki çoğu evlilik töreni burada gerçekleştiriliyor. Kiev fotoğraf gezisi bugünlük otelimizde noktalanıyor.

3. Gün

Kiev turu üçüncü gününde, ilk durağımız Ulusal Çernobil Müzesi. Çernobil’de meydana gelen nükleer felaketin izleri, aradan on yıllar geçmesine rağmen şehir halkının hafızasından silinmiyor. Bu trajediye adanmış müze, Pripyat kasabasından gelen pek çok eseri sergiliyor ve isteyen misafirleri bizzat Çernobil’de kısa bir tura çıkarıyor. Günün geri kalanını fotoğraf çekerek geçirebilirsiniz.

4. Gün

Kiev fotoğraf gezileri sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılmasının ardından otelden çıkış işlemlerinizi tamamlayıp, kendinizi şehrin sokaklarına bırakabilirsiniz. Uçuş saatinize kadar size kalan zamanda ufak bir gezinti yapabilir şehrin cafelerinde bir tatlı eşliğinde içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Transfer saati geldiğinde ise daha önceden belirlenen saatte ve yerde transfer görevlisi sizi bekleyecek ve Havalimanına transferinizi gerçekleştirecektir. İstanbul’a varışınızı takiben seyahatinizin son bulacaktır.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 • Oda Kahvaltı Konaklama
 • Uçuşlar
 • Havalimanı Vergileri
 • Türkçe Bilen Asistan Eşliğinde Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • ürkçe Rehber Eşliğinde Panoramik Şehir Turu

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)

İptal / İade Sigorta İçerik

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişi başı 20 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişi başı 25 TL’dir.

 • Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
 • Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
 • Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
 • Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
 • Tur Öncesi ve Tur İçinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Firmamızın Sorumluluğu Yoktur.
 • Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Firmamızda Saklıdır.
 • Turun İptali Durumunda Firmamız, İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Ulaşım

Belirlenen gün ve saatte havayolu ile sağlanacaktır.

Fotoğraf Turu Fiyatları

Roma Fotoğraf Turu 840 € yerine sadece 419 €

Oteller

EKSTRA TUR ALTERNATİFLERİ (Min 10 Pax için)

OLİMPİYAT STADYUMU TURU (1 SAAT): USD 25/KİŞİ BAŞI

Olimpiyat Stadyumu Turu Kiev’de geçireceğiniz tatilinizde size unutulmaz bir tecrübe yaşatabilir. Heyecan verici, bilgilendirici ve interaktif turumuzuda sizi bekleyenler:

 • Stadyum içinde yürüyüş ve fotoğraf imkanı
 • Stadyum tarihini keşif
 • FC Dynamo Kiev takımının soyunma odalarını, sahaya çıkış tünelini, business lojalarını ziyaret.

Ayrıca isteğe bağlı olarak stadyum hediyelik eşya mağazasında alış veriş imkanı ve VIP gruplar için öğle yemeği organizasyonu yapılabilir.

PECHERSK LAVRA MANASTIRI VE MİKRO MİNYATÜR MÜZESİ TURU (3 SAAT): USD 25/KİŞİ BAŞI

11. Yüzyılda tek bir kilise ile yapımına başlanan manastır bugün onlarca kilisesi, keşişlerin günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek yatakhane, yemekhane gibi mekanlarıyla aktif bir yaşamın sürüldüğü, Ortodoks Hristiyanların ibadethane ve hac merkezlerinden biridir.

1990 yılında Unesco tarafından kültür mirası listesine alınan Pechersk Lavra Manastırı yer üstü güzellikleri kadar yeraltı tünelleri ve keşişlerin yüzyıllardır korunaklı bir şekilde saklandıkları yeraltı mezarları ve yeraltı kiliseleri ile de ilgi çekmektedir.

Manastır, içinde ayrıca dini ritüellerle pek ilgisi olmayan ama Kiev ve Ukrayna’nın gözbebeği müzelerinden dünyada eşi benzeri olmayan Mikrominyatür müzesi ve hazine müzesi gibi çok değerli ve görülmeye değer müzeleri barındırmaktadır.

2. DÜNYA SAVAŞI TURU (3 saat): USD 25/kişi başı

1981 yılında 2. Dünya Savaşı anısına açılan müze sergilenen 300000 parça savaş anısıyla Ukrayna’nın en önemli müzelerinden biridir. 1941-1943 yıllarındaki Nazi Almanyası işgalinin en çarpıcı şekilde anlatıldığı 3 katlı müzede savaşın başlangıcından sonuna kadar gelişen olaylara detaylı bir şekilde şahit olup , insanoğlunun ne kadar gaddar olabileceğinin birebir örneklerini insan derisinden yapılmış eldiven, sabun, işkence aletleri ve toplama kamplarından fotoğraflar ile görüp, dünyaya dair algınızı değiştireceksiniz. Müze 102 metre yüksekliğindeki Ana Vatan heykelinin altında bulunmaktadır.

DINYEPER NEHRİ TEKNE TURU (1 saat): USD 25/kişi başı

Kiev’i Karadeniz’e bağlayan Avrupa’nın en uzun nehirlerinden biri olan Dinyeper nehri şehri farklı açılardan fotoğraflamak isteyenler için kaçırılmaz bir gezinti sunuyor.

Nehir gezimiz esnasında Dinyeper üzerindeki adaları, güzel plajlarını ve merkeze uzak mesafedeki yerleşim yerlerini yakından görme fırsatınız olacak. Tur esnasında teknede sunulan içeceklerden isteğe bağlı olarak faydalanılabilir.

MAMAEVA SLOBODA TURU (1 SAAT): USD 25/KİŞİ BAŞI

Kiev’in merkezi parklarından birinde bulunan bu prototip Kozak köyü, tarihi ahşap kilisesi ve onlarca geleneksel Kozak  evleri ile size ortaçağ hissi verecektir.

Ülkenin en iyi etnografik açık hava müzelerinden biri olarak Kozak geleneklerine ve yaşam tarzına şahit olma imkanı vermektedir.

Müze kahramanlık ve vefa simgesi efsanevi Kozak Mamay karakterinin adına düzenlenmiştir.

KIEV RUS PARKI TURU (5 SAAT): USD 35/KİŞİ BAŞI

5-13. yüzyıllardaki doğu Avrupa’nın en büyük ve en gizemli şehrinin birebir kopyası olarak yapılan Kiev-Rus parkı ortaçağ başkentine sizi davet ediyor.

Her hafta sonu  parkta ata binmeden demir dövmeye, çömlek yapımından kılıç gösterilerine kadar farklı etkinlikler düzenlenmektedir.

Kiev merkeze 50 km uzaklığındaki parka 1 saatlik araç yolculuğu ile gidilebilir.

PARTY BUS GECE TURU (2 saat): USD 35/kişi başı

Kişiye özel kiralanabilen bu parti otobüsünde min. 2 saatlik Kiev gece turuna özel olarak hazırlanmış iç dizaynı ve müzik sistemiye keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

MİLLİ HAVACILIK MÜZESİ TURU (5 SAAT): USD 25/KİŞİ BAŞI

Dünya’nın en iyi 4. Havacılık müzesi Kiev’in ikinci uluslar arası hava limanı olan Zhulyani hava limanının yanındadır. Genel anlamda Sovyet teknolojili uçakların sergilendiği müzede 70’den fazla farklı model, Sovyet ve Ukrayna uçakları sergilenmektedir. Müzenin en önemli uçakları sırasıyla ilk kıtalar arası jet olan Tupolev-104 ve ilk stratejik füze taşıyan TU-22M modelleridir. 2003 yılında açılan müzede onlarca helikopter ve askeri uçak ziyaretçilerini beklemektedir.

fotoğrafçılık kursları

Sosyal Medyada Paylaş