İstanbul Fotoğraf Sergileri

İstanbul’un ünlü sanat galerinde düzenlenen fotoğraf sergileri, ünlü fotoğrafçıların eserlerinden örnekleri ve fotoğraf severleri bir araya getiriyor. Fotoğrafçılık eğitimi alanlar, güzel sanatlar fakültesi öğrencileri ve fotoğrafçılar bu sergilerde birbirleriyle tanışma ve sohbet etme imkanı buluyor.


istanbul fotoğraf sergileri
istanbul fotoğraf sergisi
fotoğraf sergisi istanbul

Siz de fotoğraf çekmeyi seviyor ve profesyonel anlamda fotoğrafçılık alanında kariyer yapmayı planlıyorsanız kaliteli bir fotoğrafçılık kursu ile temel eğitiminizi almalı, sık sık sergileri gezmelisiniz. Günün birinde kendi fotoğraf sergininizi açtığınızda diğer sanatçıları yakından incelemiş olmanın yararını görürsünüz. Güncel İstanbul fotoğraf sergileri takvimini inceleyerek ilginizi çekenleri not edebilirsiniz.

İnci Eviner Retrospektifi: İçinde Kim Var?

İstanbul’da fotoğraf sergileri arayanlar için İstanbul Modern’in düzenlediği İnci Eviner Retrospektifi mükemmel bir seçenek olabilir. Fotoğraf sergisi sanatçının 1980’li yıllardan günümüze uzanan yaratım sürecini bir araya getiriyor. Sergi, Eviner’in desenden resme, videodan yerleştirmeye, fotoğraftan heykele uzanan zengin ifade arayışının gelişim ve dönüşümünü fotoğraf severlere aktarıyor. Eviner’in sanatsal birikimini kronolojik bir akış yerine, geçmiş ile şimdiyi birbiri içerisine konumlandıran ve sergi mekânını da sergilemenin içerisine dahil eden, farklı bir kurgu ile izleyiciye sunuyor.

Tarihler: 09 Ağustos 2016 Salı ~ 23 Ekim 2016 Pazar
Yer: İstanbul Modern
Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Karaköy Beyoğlu İstanbul
Web: www.istanbulmodern.org

İnsan İnsanı Çekermiş

İstanbul Modern Fotoğraf Koleksiyonu’ndan derlenen “İnsan İnsanı Çekermiş” fotoğraf sergisi, Türkiyeli 80 fotoğrafçının, 80 yıllık bir süreçte çektiği Türkiye fotoğraflarından oluşuyor. “Güncel fotoğraf sergileri arasında yer alan İnsan İnsanı Çekermiş”, fotoğrafçıların kendilerine özgü bakış açılarıyla, izlenimcilikten anlatımcılığa, belgeselden sanata, Anadolu fonundan stüdyonun gelişmiş olanaklarıyla üretilen çağdaş portrelere kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. “İnsan İnsanı Çekermiş”, içinde insanın yer aldığı fotoğrafların yarattığı genel hissiyatın bir özetini izleyicilerine sunuyor.

Tarihler: 09 Ağustos 2016 Salı ~ 18 Aralık 2016 Pazar
Yer: İstanbul Modern
Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Karaköy Beyoğlu İstanbul
Web: www.istanbulmodern.org

Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları
Fotoğrafçılık Kursu Ders Programı
Fotoğrafçılık Kursu Kayıt Ol

Oğuz Gidiyor Sergisi

Fotoğraf sanatçısı Oğuz Tan 16.000 km’lik bisiklet yolcuğunda çektiği fotoğrafları “Oğuz Gidiyor” fotoğraf sergisi ile fotoğraf severlerle buluşturuyor. Fotoğrafçı ve bisiklet gezgini Oğuz Tan’ın İstanbul’dan Tayland’a yaptığı 16.000 km’lik bisiklet yolcuğunda çektiği fotoğraflardan oluşan “Oğuz Gidiyor” fotoğraf sergisi yüzlerce fotoğraf arasından seçilen özel karelerle aktarılıyor. 18 Ağustos’ta Zapata Moda’da açılan fotoğraf sergisini 27 Eylül’e kadar ziyaret edebilirsiniz.

Tarihler: 18 Ağustos 2016 Perşembe ~ 27 Eylül 2016 Salı
Yer: Zapata Moda
Adres: Şevki Bey Sk. No 1 Moda Kadıköy İstanbul

Türkiye Sinemasında Ustalar: Lütfi Akad

İstanbul Modern Sinema, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla “Türkiye Sinemasında Ustalar” adlı sergi 95 yıllık yaşamı ve filmografisiyle Türkiye sinemasının hikayesini yansıtan, Lütfi Akad’ın filmografisinden bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış set fotoğrafları, film kareleri, orijinal senaryolar ve afişler gibi 100 parçalık arşiv malzemesini bir araya getiriyor. Akad’ın, Yeşilçam’ın doğuşuna, koşullarına ışık tutan yazıları ve söyleşileri bu serginin anlatıcısı oluyor. Kaçırılmaması gereken bu film ve fotoğraf sergisi meraklılarını bekliyor.

Tarihler: 18 Mayıs 2016 Salı ~ 31 Aralık 2016 Pazar
Yer: İstanbul Modern
Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Karaköy Beyoğlu İstanbul
Web: www.istanbulmodern.org

Karşılaşmalar

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezun ve öğrencilerinin işlerinden oluşan Karşılaşmalar karma ve fotoğraf sergisi, üniversitenin Resim, Heykel, Grafik, Seramik, Fotoğraf, Geleneksel Sanatlar ve Sinema bölümleri öğrencilerinin eserlerinden oluşuyor. Fakültenin ilk mezunlarından son mezunlarına ve yüksek lisans öğrencilerinin eserlerine uzanan seçki, şehrin dokusu ve sahip olduğu zengin kültürel altyapısını gözler önüne seriyor. Sergide, Bedenin Dönüşümü, Soyutlama, Kavramsal Yaklaşımlar, Dijital Evren-Reklam ve Belgesel temaları aracılığıyla Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yetişen sanatçı adaylarının eserlerine tanıklık etme imkanı buluyorsunuz.

Tarih: 08 Eylül-16 Ekim 2016
Yer: Pera Müzesi
Adres: Meşrutiyet Caddesi No:65 Tepebaşı – Beyoğlu – İstanbul
Web: www.peramuzesi.org.tr

Fotoğraf çekme merakınızı varsa sizi de kursiyerimiz olarak görmek isteriz. Eğitime katılmak ve fiyat bilgisi için fotoğrafçılık kursu fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Temel fotoğrafçılık eğitimi sonunda fotoğraflarınızı profesyonelce düzenlemek isterseniz photoshop kursumuzu inceleyebilirsniz.

Fotoğrafçılık Kursu Sertifikalar
Fotoğrafçılık Kursu Sıkça Sorulan Sorular
Fotoğrafçılık Kursu Tanıtım Videosu