İçerenköy Fotoğrafçılık Kursu

içerenköy fotoğrafçılık kursu

İçerenköy Fotoğrafçılık Kursu – Ataşehir’in En İyi Fotoğrafçılık Kursları

İstanbul ilinin Ataşehir ilçesine bağlı bir mahalle olan İçerenköy, Türkiye’nin önemli mahallelerinden biri olarak bilinir. 75 bini geçen nüfusu ile Türkiye’nin de en kalabalık 4. mahallesidir. Büyük yaşam merkezleri, oteller, hastaneler, okullar, spor salonları, sinema salonları, alışveriş merkezleri, iş yerleri ve konutları içeren bu büyük mahallede fotoğrafçılık kursu arayanlar için farklı eğitim alternatifleri bulunmaktadır. Peki fotoğrafçılık kursuna neden gitmek gerekir? Avantajları ve fiyatları neler? Birlikte bakalım…

Fotoğrafçılık Eğitimi Neden Gerekli?

Fotoğraf makinesi teknolojisinin gelişmesiyle birlikte herkes kendini fotoğrafçı ilan etti. Ancak mesleğin gereklerini bilmek, teknik ve pratik bilgi edinmek, fotoğrafçılığın yöntemlerini öğrenmek çok önemlidir.

Fotoğraf çekme tutkusunu mesleğe dönüştürmek isteyen, fotoğrafçılığın sırlarını merak eden, çekim tekniğini ve uygulama yönünü geliştirmek isteyen, mesleğe nereden başlayacağını bilmeyenler için fotoğrafçılık eğitimi gereklidir.

Fotoğrafçılık kursu İçerenköy ile alacağınız eğitim sayesinde:

 • İçinizdeki fotoğrafçıyı keşfedebilirsiniz.
 • Hobinizi mesleğe çevirebilirsiniz.
 • Fotoğrafçılığın teknik ve pratik tüm bilgilerine hakim olursunuz.
 • Ünlü eğitmenlerden ders alma fırsatı yakalarsınız.
 • Tekniğinizi ve sanatınızı geliştirirsiniz.
 • Sizin gibi fotoğrafçılarla aynı ortamda bulunma şansı edinirsiniz.
 • Photoshop öğrenerek çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebilirsiniz.
 • Fotoğrafçılık kursu ile sosyalleşirsiniz.
 • Hayata bakış açınızı değiştirirsiniz.

İçerenköy’de Fotoğrafçılık Kursuna Gitmenin Avantajları

İçerenköy’de fotoğrafçılık kurslarına gitmek isteyenler için bölgenin ve kursların belli avantajları vardır. İçerenköy fotoğrafçılık kursları kursiyerlerine şu avantajları sunmaktadır.

 • Fotoğrafçılık kursları İçerenköy ile kolayca ulaşacağınız bir bölgede eğitim alacaksınız.
 • İçerenköy’deki sanat etkinliklerine ve fotoğraf galerilerine gidebileceksiniz.
 • İçerenköy fotoğrafçılık kursu fotoğraf gezilerine katılabileceksiniz.
 • Kurs bitiminde İçerenköy’deki kafe ve restoranlarda vakit geçirebileceksiniz.
 • İçerenköy’ün tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğraflarınıza yansıtabileceksiniz.

fotoğrafçılık kursları

İçerenköy Fotoğrafçılık Kursları – Size En Yakın Fotoğrafçılık Eğitim Merkezleri

İçerenköy ve çevresinde fotoğrafçılık kursu bulmanız zor olabilir. En yakın merkez olan Ataşehir fotoğrafçılık kursu sayesinde temel ve ileri fotoğrafçılık eğitimleri alabilirsiniz. Ulaşım ağının oldukça gelişmiş olduğu Ataşehir’de fotoğraf mağazalarından da dersleriniz için gerekli olan ekipmanları edinebilirsiniz.

İçerenköy’de Fotoğraf Çekilecek Yerler

İçerenköy fotoğrafçılık kursları, derslerde öğrenilenlerin uygulanması için fotoğraf gezileri düzenliyor.  Öğrencilerin çekim becerilerini geliştirmeyi sağlayan bu etkinlikler aynı zamanda sosyalleşmelerini de kolaylaştırıyor.

İçerenköy fotoğrafçılık kursu ile çekim yapabilecek yerler arasında:

 • Kayışdağı Ormanı,
 • Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
 • Kızıl Begonya Parkı
 • Ercüment Batanay Parkı
 • Klasik Otomobil Müzesi bulunuyor.

İçerenköy’de eğitim alan öğrenciler yakın konumdaki Kadıköy, Moda ve Bostancı’ya da giderek sahilde gündoğumu ve günbatımı fotoğrafları çekebiliyorlar. Aynı zamanda caddelerin kalabalıkları, binaların ışıkları ve görkemli alışveriş merkezleri de muhteşem kompozisyonlar oluşturur.

İçerenköy Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları – Uzmanlar Uyarıyor!

Fotoğraf eğitmenleri ve profesyonel fotoğrafçılar eğitim almak isteyenleri uyarıyor. İçerenköy fotoğrafçılık kursu fiyatları, 150 TL ile 1500 TL arasında değişse de uzmanlar 400 TL’nin altında fiyat veren kursların eğitim kalitelerinin düşük olacağını söylüyor. Zamanını ve emeğini boşa harcamak istemeyenlerin kurs merkezinin deneyimine ve eğitmen profiline dikkat etmeleri gerekiyor.

Önerilen İçerenköy Fotoğrafçılık Kursları

İçerenköy’de önerilen fotoğrafçılık kursları arasında Foto Life Akademi Kadıköy şubesi ilk sırada yer alıyor. Foto Life Akademi, İçerenköy fotoğrafçılık kursu olarak fotoğraf tutkunlarının ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçıları arasında yer alan Orhan Gürbüz tarafından kurulan Foto Life Akademi, %100 öğrenme garantisi ve eğitim telafi imkanlarıyla kursiyerlerine kaliteli eğitim veriyor. İstanbul’da 5 lokasyonda (Bakırköy, Taksim, Beylikdüzü, Kadıköy ve Kağıthane) Temel ve İleri Fotoğraf Eğitimlerinin dışında Akademik Fotoğrafçılık, Moda, Düğün, Doğum, Portre, Ürün Fotoğrafçılığı ile birlikte 31 dalda profesyonel eğitim imkanı sunuyor. Yurt içi ve yurt dışı fotoğraf gezileri, kişi ve kurumlara özel ders seçenekleriyle fotoğrafçılık kursu anlayışını tamamen değiştiriyor. Kaliteli ve sertifikalı bir eğitim arayanları İçerenköy fotoğrafçılık kursu merkezine bekliyor…

Sosyal Medyada Paylaş