Gölyazı Trilye Fotoğraf Turu – Foto Life Akademi Fotoğraf Gezisi

Gölyazı – Trilye Gezisi’nde Neler Çektik? Nereleri Gezdik?

Gölyazı Trilye fotoğraf gezimiz için güne erken başladık ve sabah 6’da 1.grubumuzla Bakırköy’de toplandık. Aracımızla Mecidiyeköy ve Kadıköy’den geziye katılacak arkadaşlarımızı ve kursiyerlerimizi yanımıza aldık. Bursa’ya doğru yolcuğumuz çay ve kahve servisleriyle başlandı.

Gezimizde nereleri gezeceğimizi, bölgenin tarihi ve kültürel özelliklerini Tatil Home’dan Gürkan Bey bize anlattı. Fotoğraf eğitmenimiz Ali Bey gezide fotoğraf çekerken dikkat etmemiz gereken fotoğraf makinesi ayarları ve gezide güzel fotoğraf çekmeye imkan veren yerlerin hatırlatmasını yaptı. Gölyazı’ya gelmemize az kala yolda şarkı ve türküler söyleyerek yolumuza devam ettik. Gölyazı girişine geldiğimizde sağımızda ve solumuzda zeytin ağaçlarıyla dolu ve bizi yaklaşık 5km bu şekilde götürecek yola girdik. Her yerde zeytin ağaçları ve otantik mekanları görmek bizleri heyecanlandırdı.

Gölyazı Trilye Fotoğraf Turu

Gölyazı Trilye Fotoğraf Turu

Gölyazı Trilye Fotoğraf Turu

Gölyazı’ya geldiğimizde buram buram kokan Anadolu havasını içimize çektik, e malum sabah kalktık ama kahvaltı yapamadık. Sıra harika bir serpme kahvaltıya geldi. 200 yıllık tarihi bir mekanda (kahve ala) kahvaltımıza başladık. Kahvaltımız tamamen organik ve şahaneydi. Gücümüzü topladıktan sonra bölgeyi gezmeye ve çekimlere başladık. Gölyazı’da göl içindeki ağaçlar, eski tekneler tarihi ve derin yapısı ile bizleri çok etkiledi.  Meydandaki Dev Çınar ağacı, kahvehaneler, pelikanlar ve gölden tutulan balıklar…

Gölyazı’nın tepeden fotoğrafını çekmek için yüksek bir yere çıktık. Manzara tek kelime ile şahaneydi. Her yer tek kelimeyle bir sinema karesiydi. Gölyazı’da gözleme ve çaylarımızı içtikten sonra Trilye’ye doğru yol almaya başladık. Otobüsümüzde   kahvelerimizle beraber ağaçlı yolları izleyerek şarkılar söyleyerek devam ettik. Yaklaşık 1 saat içerisinde Trilye’ye geldik. Trilye’ye geldiğimizde hafif yağmurlu ve sessiz bir ortam karşıladı bizleri. Aracımızı deniz kenarındaki otoparka koyduk ve şehir içi gezimiz başladı. Osmanlıdan kalma evler zeytin dükkanları tarihi okullar Trilye’de bizi etkileyen en önemli mekanlar idi. Öğleden sonra herkes dileğine göre yemeklerini yediler. Kimisi deniz kenarında balık, kimisi yöresel lezzetleri tattı. Gezimizin sonuna geldiğimizde hatıra fotoğrafları çektirdik ve aracımıza binerek tekrar İstanbul’un yollarını tuttuk.

Gezimize gelen arkadaşlarımıza ve Tatilhome’a teşekkür ederiz.

Fotoğraf Eğitmeni Ali Ünal

Gölyazı Trilye Fotoğraf Turu

Gölyazı Trilye Fotoğraf Turu

Gölyazı Trilye Fotoğraf Turu

Gölyazı Trilye Fotoğraf Turu

Gölyazı Trilye Fotoğraf Turu

Gölyazı Trilye Fotoğraf Turu

Gölyazı Trilye Fotoğraf Turu

 

Sosyal Medyada Paylaş