Temel Atölye Gezi Güzergahları

Fotoğraf Çekmeyi Sahada Öğreniyoruz!

Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu fotoğraf gezileri, kursiyerlerin eğitimlerde aldıkları temel bilgileri pratiğe dökmelerini sağlayan etkinliklerdir. İstanbul’un farklı semtlerine ve tarihi bölgelerine düzenlenen gezilerde öğrencilerimiz bilgilerini kullanmayı öğrenirler. Farklı hava koşullarında ve mekanlarda kendilerini geliştiren kursiyerler, profesyonelliğe ilk adımlarını atmış olurlar.

Foto Life Akademi Fotoğraf Gezileri Takvimini İncelemek İçin Tıklayın

Foto Life Akademi Fotoğrafçılık Kulübü – Fotoğraf Gezileri

Türkiye’nin En Aktif Fotoğrafçılık Kursu


Sosyal Medyada Biz

İstanbul İçi Geziler – Her Adımda Farklı Bir Kare!

Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşı Fotoğraf Gezisi

İstanbul’un en kalabalık mekanı olarak dikkat çeken Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı, fotoğrafçılık gezileri için en önemli durağımızdır. Çünkü burası sadece tarihi özellikleriyle dikkat çekmez; aynı zamanda kapalı mekan çekimlerini öğrenmek için de idealdir. Burada doğal ışığı kullanma yöntemleri, düşük ışıkta dikkat edilmesi gerekenler ve ek ışık kaynaklarının kullanılması gibi konularda eğitimler verilir. Gezinin süresi ise ortalama 4 saattir.

fotoğraf gezisi
fotoğraf turları
kapalı çarşı fotoğraf gezisi

abant yedigöller fotoğraf gezisi

Kız Kulesi Fotoğraf Gezisi

İstanbul’un en romantik köşesi olarak bilinen ve her gün pek çok fotoğrafçının objektifine konu olan Kız Kulesi, fotoğraf gezilerinin de vazgeçilmez durağıdır. Yapının güzelliğinin yanı sıra burada Marmara Denizi’nin ve gece fotoğraflarının en güzel örnekleri verilir. Ayrıca farklı çekim tarzlarını ve planları burada rahatlıkla öğrenilebilmektedir. Uzun pozlama, zoom in – out, flaşla boyama gibi tekniklerde bu gezinin temel prensiplerini oluşturur. Gezi süresi ise ortalama 4 saattir.

kız kulesi fotoğraf gezisi
fotoğraf gezileri
fotoğraf gezileri istanbul

roma fotoğraf gezisi

Eyüp’ten Piyer Loti’ye…

Eyüp fotoğraf gezisi turu İstanbul’un tüm tarihi semtlerini size unutturacak. Eyüp Sultan Camii, Piyer Loti Kahvesi, Mezarlığı ve ünlü teleferiği objektifinizde canlanacak ve bambaşka bir fotoğraf kareleriyle hayat bulacak. Bu gezide uzun pozlama, zoom in – out gibi teknikleri öğreneceksiniz. Ayrıca doğal ışığı kullanmanın incelikleri de grup içerisinde tartışılacak ve fotoğrafa yansımaları incelenecek.

fotoğraf gezileri
fotoğraf gezisi
fotoğraf turları

alaçatı fotoğraf gezisi

Sultanahmet, Çemberlitaş ve Beyazıt Üçlüsü

“Tarihi geziler bu kadar mı?” diye soran fotoğraf severleri Sultanahmet’ten Başlayıp Beyazıt’a kadar uzanan bir yolculuğa davet ediyoruz. Böylesi yoğun bir geziye başlamadan önce ise detaylı bir program hazırlayıp katılımcıların beklentilerini göz önünde bulunduruyoruz. Fotoğrafı çekilmek istenen tarihi mekanlara gidiyor, mimari ve manzara fotoğrafçılığı tekniklerini deniyoruz. Sultanahmet’in tarihi zenginliğinde karşımıza çıkan sürprizleri de objektiflerimize alarak keyifli bir etkinlik yapmış oluyoruz.

fotoğraf gezileri
fotoğraf gezileri istanbul
fotoğraf gezileri

bolu gölcük fotoğraf gezisi

Balat Fotoğraf Gezisi

Fotoğraf çekmeye merak salan herkesin uğradığı yerlerdendir Balat… Arnavut kaldırımlı sokaklarından mı yoksa renkli ahşap evlerinden mi bilinmez burada dinlemeye değer pek çok hikâye vardır. Bu hikayeleri fotoğrafla anlatmak içinse biraz ustalık şarttır. Balat fotoğraf gezisi katılımcılarına doğal ışığı kullanmayı, portre ve manzara çekimleri yapmayı, teknik detayları kullanmayı rahatlıkla öğretecektir.

Foto Life Akademi Geziler
balat fotoğraf gezisi
fotoğraf gezileri
fotoğraf gezileri istanbul

büyükada fotoğraf gezisi

Doğa ve Tarih Çekimleri İçin Büyükada

Doğal güzellikleri tarihi değerlerle buluşturan Büyükada, fotoğrafçılar için tam bir cennet. Çünkü manzara, mimari, doğa ve portre fotoğrafları için ideal bir ortam sunuyor. “Büyükada’ya bahar ve yaz mevsiminde gitmek gerek.” diyenlere aldanmayın; burada her mevsim bir başka yaşanıyor. Büyükada fotoğrafçılık turu yaz ve sonbahar aylarında oldukça talep görüyor.

Foto Life Fotoğrafçılık Kulübü olarak bizler de adanın en güzel zamanlarında fotoğraf çekmeye gidiyoruz. Kursiyerlerimiz ve katılımcılarla birlikte Büyükada’da keyifli bir fotoğraf macerası yaşıyoruz.

fotoğraf gezileri
fotoğraf gezisi
fotoğraf turları

edirne fotoğraf gezisi

Yıldız Korusu

Şehrin göbeğinde yer alan sayılı yeşil alanlardan biri olan Beşiktaş’ta bulunan Yıldız Parkı bize birbirinden güzel doğa fotoğrafı çekme imkanı veriyor. Kuzeyde Yıldız teknik Üniversitesi’ne kadar uzanan alan üzerinde yer alan Yıldız Parkı’nda Çadır Köşkü ve Malta Köşkü adında iki tarihi yapı bulunuyor. Bu iki köşkün ve parkta bulunan doğal güzelliklerin fotoğraflarını çekmek de bizlere düşüyor. Yıldız Parkı fotoğraf gezisi doğa fotoğrafçılığında gelişmemizi sağlıyor.

fotoğraf gezileri
fotoğraf gezileri istanbul
fotoğraf gezisi

iğneada fotoğraf gezisi

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi de genellikle düğün fotoğrafçılarının tercih ettiği mekanlardan. Biz de Foto Life ekibi olarak kapalı mekan çekimlerinde ve diğer konseptli atölyelerde uygulama eğitimlerimiz için Rahmi Koç Müzesi’ni tercih ediyoruz. Fenerbahçe Vapuru, Moda Tramvayı, Atlı Tramvay gibi tarihi eserlerin olduğu müzede farklı lens ve objektifler ile çekimler yapıyoruz. Özellikle siyah beyaz fotoğrafçılık tekniklerimizi burada geliştiriyoruz.

fotoğraf gezileri
fotoğraf turları
fotoğraf gezileri istanbul

kapadokya fotoğraf gezisi

Moda

Moda İstanbul’un manzarası en güzel noktalarından biridir. Etkileyici manzarasını ölümsüzleştirmek isteyen herkes fotoğraf makinelerini alarak bu tarihi ve doğal güzelliğe koşar. Foto Life Akademi fotoğraf gezileri içinde yer alan Moda, günbatımını, sevimli kedileri, kayalar üzerindeki aşıkları fotoğraflayacağımız noktalardan biridir. Güzergahımız içinde Barış Manço’nun evi, tarihi çay bahçesi gibi yerler de vardır.

fotoğraf gezileri
fotoğraf gezisi
fotoğraf turları

karadeniz fotoğraf gezisi

Kuzguncuk

Kuzguncuk İstanbul’un geleneksel mahalle yaşantısının hala görülebildiği, tarihi köşkleri ve samimi atmosferi ile misafirlerini güler yüzle karşılayan bir semttir. Özellikle evlerin restore edilmesi ile mimari açıdan da dikkatleri üstüne çekmiştir. Sokaklarda rahatça dolaşan kedileri ve köpekleri, şirin kafeleri, çiçekli bahçeleri ve sahili ile Akdeniz kasabası görünümünde olan Kuzguncuk’ta unutulmaz bir fotoğrafçılık eğitimi gezisi bizi bekler.

fotoğraf gezileri
fotoğraf gezileri istanbul
fotoğraf gezisi

kiev fotoğraf gezisi

Ağva

Mavinin ve yeşilin buluştuğu, İstanbul’un en sakin noktalarından biri olan Ağva da fotoğraf gezilerimiz için bize ev sahipliği yapmaktadır. Muhteşem manzaralar, keşfedilmeyi bekleyen güzellikler kadrajımızdaki yerini alır. İstanbul’dan yaklaşık 40 km uzaklıkta olan Ağva’ya özellikle konaklamalı fotoğraf gezileri düzenleyerek bu muhteşem atmosferin tadını daha uzun çıkarırız.

fotoğraf gezileri
fotoğraf turları
fotoğraf gezisi

ağva fotoğraf gezisi

Eğitime katılmak ve fiyat bilgisi için fotoğrafçılık kursu fiyatları sayfamızı ziyaret edin. Gezi sonunda resimlerin düzeltilmesi ve shoplanması için photoshop kursu sayfamıza bakabilirsiniz.