Düğün Fotoğrafı Pozları – Gelin ve Damada İlham Kaynağı Olacak 10 Poz

düğün fotoğrafı pozları

Fark Yaratan Gelin Damat Fotoğrafları

Düğün fotoğrafı çektirmek isteyen çiftler herkesten farklı olmak isterler. Son yıllarda Büyükada’da, Kuzguncuk’ta, Kızkulesi manzarasında, Yıldız Parkı ya da Atatürk Arboretumu’nda çekilen ve birbirine benzeyen düğün fotoğrafı pozları görsek de bazı çiftler diğerlerinden farklı olmayı başarabiliyorlar…

Düğün fotoğraf pozları ya da gelin damat çekimleri her çift için ayrı bir kompozisyonda düzenlendiğinde farklı olabiliyor. Düğün fotoğrafı pozları, fotoğraf sanatçısının yaratıcılığına ve kompozisyon bilgisine bağlı olarak istenildiği kadar çeşitlendiriliyor. Hatta gelin ve damat adayları hayallerindeki kareyi fotoğrafçıya söyleyerek diledikleri kareyi elde edebiliyorlar.

Düğün fotoğrafları ya da gelin damat pozları için öneriye ihtiyaç duyanlar aşağıdaki pozları deneyebilirler. Çiftlerin en çok başvurdukları düğün pozları:

  • Vintage Düğün Pozları

Son yılların gelin damat pozları arasında vintage olanlar moda. Romantik ve duygusal bir çiftseniz fotoğrafçınızdan bu tür çalışmalar isteyebilirsiniz.

vintage düğün pozu

  • Antika Bir Arabada

Düğün fotoğrafı pozları için klasik arabalardan da yararlanabilirsiniz. Antika bir araba kiralayarak fotoğraf çekimlerinizde kullanabilirsiniz. Gelin damat pozları, klasik arabaların eşliğinde ormanlık yollarda ve sahilde hoş fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlıyor.

arabada düğün pozu

  • Sualtında

Gelin damat fotoğrafları için özellikle yaz aylarında sualtı fotoğrafçılığı denenebilir. Bizim neyimiz eksik diyorsanız, sualtında düğün fotoğrafları için bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

  • Denizde

Denizde düğün çekimleri klasikleşse de fotoğrafçınızın yaratıcılığına bağlı olarak gündoğumu ve günbatımında etkileyici kareler yakalanabilir. Düğün fotoğraf pozları, deniz ve gökyüzünün birleşmesi ile ortaya anlamlı görüntüler çıkarır.

denizde düğün pozu

  • Ayçiçeği Tarlasında

Ayçiçeği tarlaları düğün fotoğrafı pozları için doğal bir set adeta. İstanbul’da yaşayanlar şehrin dışına doğru yol alarak ayçiçeği ve lale tarlaları ile karşılaşabilirler. Gelin damat fotoğrafları doğanın kalbinde bir başka güzel…

ayçiçeği tarlasında düğün pozları

  • Lunaparkta

Eğlenceli bir çiftseniz sizin için en güzel düğün fotoğrafları lunaparkta çekilenlerdir. Rahat ve komik düğün pozları yakalarken bir yandan da sınırsızca eğlenirsiniz.

lunaparkta düğün pozları

  • Hobilerinizle

Tenis mi oynuyorsunuz ya da at binmek hobiniz mi? İşte düğün fotoğrafı pozunuzu buldunuz. Hobinizi yaparken vereceğiniz eğlenceli gelin damat pozları ilerde gülümseyerek hatırlayacaksınız.

Ayrıca düğün fotoğrafı pozları için doğanın nimetlerinden de sınırsızca yararlanabilirsiniz. Ormanlar, şelaleler, yağmurlu havalar sizi bekler…

Dış Çekim Düğün Pozları

Düğün pozları dış çekim ile yapılacaksa fotoğrafçının profesyonelliği daha çok önem arz eder. Düğün fotoğrafçısı dış etmenlere açık bir şekilde fotoğraf çeker ve her türlü riske hazır olmalıdır. Düğün fotoğrafçısının yeteneği sayesinde doğru gelin damat fotoğrafları yakalanacaktır.

Dış çekim düğün pozları için mekanın iyi tanınması, hava koşullarının bilinmesi, ekipmanları ve ekibin tam olarak hazır olması gerekir. Kaliteli fotoğraflar iyi ekiplerden ve fotoğrafçılık kursu deneyimi olan eğitmen ile profesyonellerden çıkar. Düğün fotoğrafları böylece daha etkileyici olur.

İşte Gelin ve Damat Adaylarına İlham Olacak 10 Poz

düğün fotoğrafı pozları

düğün fotoğrafı pozları

düğün fotoğrafı pozları

düğün fotoğrafı pozları

düğün fotoğrafı pozları

düğün fotoğrafı pozları

düğün fotoğrafı pozları

düğün fotoğrafı pozları

düğün fotoğrafı pozları

düğün fotoğrafı pozları

Düğün fotoğrafı pozları önerilerimizden yararlanarak sizler de hayalinizdeki fotoğraf karesini yakalayabilirsiniz. Aşkınızı anlatacak bir kompozisyonla yıllarca saklayacağınız muhteşem gelin damat pozları elde edersiniz. Fotoğrafçılık eğitimi almış, sektörde tanınan ve referanslarını beğendiğiniz fotoğrafçı ile çalıştığınızda unutulmazlar arasında yer alırsınız.

Sosyal Medyada Paylaş