Ataşehir Fotoğrafçılık Kursu

ataşehir fotoğrafçılık kursu

Ataşehir Fotoğrafçılık Kursu – İstanbul’un En İyi Fotoğrafçılık Kursları

Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye ve Sancaktepe ile çevrili olan Ataşehir; 500 bine yaklaşan nüfusu ile İstanbul’un en büyük ilçelerinden biridir. Modern yaşam alanları, alışveriş merkezleri, tiyatroları, sahili ve restoranları ile giderek nüfusu artan Ataşehir’de hobi eğitimleri de verilmektedir. Ataşehir fotoğrafçılık kursu seçenekleri de kursiyerleri cezbetmektedir. Peki fotoğrafçılık kursuna neden gitmek gerekir? Avantajları ve fiyatları neler? Birlikte bakalım…

Fotoğrafçılık Eğitimi Neden Gerekli?

Gelişen teknoloji ile fotoğraf makinesini alan herkes kendini fotoğrafçı ilan etse de mesleğin gereklerini, teknik ve pratik bilgilerini, etiğini ve yöntemlerini bilmek çok önemlidir.

Fotoğraf çekme tutkusunu mesleğe dönüştürmek isteyen, fotoğrafçılığın sırlarını merak eden, çekim tekniğini ve pratiğini geliştirmek isteyen, mesleğe nereden başlayacağını bilmeyenler için fotoğrafçılık eğitimi gereklidir. Ataşehir fotoğrafçılık kursları da bu aşamada devreye girerek sizlere yardımcı olmaktadır.

Fotoğrafçılık kursu Ataşehir ile alacağınız eğitim sayesinde:

 • İçinizdeki fotoğrafçıyı keşfedebilirsiniz.
 • Hobinizi mesleğe çevirebilirsiniz.
 • Fotoğrafçılığın teknik ve pratik tüm bilgilerine hakim olursunuz.
 • Ünlü eğitmenlerden ders alma fırsatı yakalarsınız.
 • Fotoğrafçılık kursları Ataşehir ile tekniğinizi ve sanatınızı geliştirirsiniz.
 • Sizin gibi fotoğrafçılarla aynı ortamda bulunma şansı edinirsiniz.
 • Photoshop öğrenerek çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebilirsiniz.
 • Fotoğrafçılık kursu ile sosyalleşirsiniz.
 • Hayata bakış açınızı değiştirirsiniz.

Ataşehir’de Fotoğrafçılık Kursuna Gitmenin Avantajları

Barbaros, Esatpaşa, Ferhatpaşa, İçerenköy, Kayışdağı, Mimar Sinan, Yeni Çamlıca, Yenişehir ve Küçükbakkalköy çevresinde fotoğrafçılık kursu arayanlar için Ataşehir fotoğrafçılık kursları ideal bir alternatiftir. Ataşehir fotoğrafçılık eğitimi avantajları:

 • Fotoğrafçılık kursları Ataşehir ile kolayca ulaşacağınız bir bölgede eğitim alacaksınız.
 • Ataşehir’deki sanat etkinliklerine ve fotoğraf galerilerine gidebileceksiniz.
 • Ataşehir fotoğrafçılık kursu fotoğraf gezilerine katılabileceksiniz.
 • Kurs bitiminde Ataşehir’deki kafe ve restoranlarda vakit geçirebileceksiniz.
 • Ataşehir’in tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğraflarınıza yansıtabileceksiniz.

fotoğrafçılık kursları

Ataşehir Fotoğrafçılık Kursları – Size En Yakın Fotoğrafçılık Eğitim Merkezleri

Barbaros, Esatpaşa, Ferhatpaşa, İçerenköy, Kayışdağı, Mimar Sinan, Yeni Çamlıca, Yenişehir ve Küçükbakkalköy bölgelerinde fotoğrafçılık kursu bulamazsınız. En yakın merkez olan Ataşehir fotoğrafçılık kursu sayesinde temel ve ileri fotoğrafçılık eğitimleri alabilirsiniz. Ulaşım ağının oldukça gelişmiş olduğu Ataşehir’de fotoğraf mağazalarından da dersleriniz için gerekli olan ekipmanları edinebilirsiniz.

Ataşehir’de Fotoğraf Çekilecek Yerler

Ataşehir fotoğrafçılık kursları, derslerde öğrenilenlerin uygulanması için fotoğraf gezileri düzenliyor.  Öğrencilerin çekim becerilerini geliştirmeyi sağlayan bu etkinlikler aynı zamanda sosyalleşmelerini de kolaylaştırıyor.

Ataşehir fotoğrafçılık kursu ile çekim yapabilecek yerler arasında:

 • Kayışdağı Ormanı,
 • Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
 • Kızıl Begonya Parkı
 • Ercüment Batanay Parkı
 • Klasik Otomobil Müzesi bulunuyor.

Kadıköy, Moda ve Bostancı’ya yakın olan Ataşehir’de; dileyen öğrenciler sahilde gündoğumu ve günbatımı fotoğrafları çekebiliyorlar. Aynı zamanda caddelerin kalabalıkları, binaların ışıkları ve görkemli alışveriş merkezleri de muhteşem kompozisyonlar oluşturur.

Ataşehir Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları – Uzmanlar Uyarıyor!

Fotoğraf eğitmenleri ve profesyonel fotoğrafçılar eğitim almak isteyenleri uyarıyor. Ataşehir fotoğrafçılık kursu fiyatları, 150 TL ile 1500 TL arasında değişse de uzmanlar 400 TL’nin altında fiyat veren kursların eğitim kalitelerinin düşük olacağını söylüyor. Zamanını ve emeğini boşa harcamak istemeyenlerin kurs merkezinin deneyimine ve eğitmen profiline dikkat etmeleri gerekiyor.

Önerilen Ataşehir Fotoğrafçılık Kursları

Barbaros, Esatpaşa, Ferhatpaşa, İçerenköy, Kayışdağı, Mimar Sinan, Yeni Çamlıca, Yenişehir ve Küçükbakkalköy bölgelerinde önerilen fotoğrafçılık kursları arasında Foto Life Akademi Kadıköy şubesi ilk sırada yer alıyor. Ataşehir fotoğrafçılık kursu olarak fotoğraf tutkunlarının ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçıları arasında yer alan Orhan Gürbüz tarafından kurulan Foto Life Akademi, %100 öğrenme garantisi ve eğitim telafi imkanlarıyla kursiyerlerine kaliteli eğitim veriyor. İstanbul’da 5 lokasyonda (Bakırköy, Taksim, Beylikdüzü, Kadıköy ve Kağıthane) Temel ve İleri Fotoğraf Eğitimlerinin dışında Akademik Fotoğrafçılık, Moda, Düğün, Doğum, Portre, Ürün Fotoğrafçılığı ile birlikte 31 dalda profesyonel eğitim imkanı sunuyor. Yurt içi ve yurt dışı fotoğraf gezileri, kişi ve kurumlara özel ders seçenekleriyle fotoğrafçılık kursu anlayışını tamamen değiştiriyor. Kaliteli ve sertifikalı bir eğitim arayanları Ataşehir fotoğrafçılık kursu merkezine bekliyor…

Sosyal Medyada Paylaş