7 – 9 Nisan 2017 Alaçatı Ot Festivali Fotoğraf Gezisi – Foto Life Akademi Fotoğraf Turları

alaçatı fotoğraf turları

Ege’nin İncisi Alaçatı’da Eğlenceli Bir Fotoğraf Turu

Ege’nin incisi, rüzgarın başkenti olarak bilinen Alaçatı’ya keyifli bir fotoğraf turu düzenliyoruz. Hem de Alaçatı Ot Festivali tarihlerinde! Her sene düzenlenen ve binlerce tatilciyi ağırlayan Alaçatı Ot Festivali’ne bu sene Foto Life Akademi Fotoğraf Gezi Kulübü de katılıyor! 7 – 9 Nisan 2017 tarihlerinde düzenleyeceğimiz 1 gece konaklamalı Alaçatı Fotoğraf Gezisi ile unutulmayacak bir fotoğraf turu bizi bekliyor!

Alaçatı’yı keşfe çıkmak, çiçeklerle süslü daracık sokakları, tertemiz kumsalları, yel değirmenleri ve taş evleri ile tam bir Ege kasabası özelliği taşıyan Alaçatı’nın huzurunu yaşamak ve bir de geleneksel ot festivaline katılmak istiyorsanız siz de 1 gece konaklamalı Alaçatı fotoğraf gezisi için yerinizi hemen ayırtın! Foto Life Akademi eğitmenleri eşliğinde gerçekleşecek olan Alaçatı Fotoğraf Turu ile muhteşem gün batımı fotoğrafları çekecek, derslerde öğrendiklerinizi uygulama imkanı bulacak, tekniğinizi geliştirecek, Arnavut kaldırımlı sokaklarda Ege lezzetlerini tadarken keyifli sohbetler edeceksiniz. Son kontenjanları kaçırmayın!

Tarih: 7- 9 Nisan 2017

Alaçatı Ot Festivali Fotoğraf Gezisi Tur Programı

1. GÜN: HAREKET – GECE YOLCULUĞU

Alaçatı Fotoğraf Gezisi saat 21.30’da Bakırköy İncirli Dilek pastanesi önü, 21.45 Mecidiyeköy Teknosa önü, 23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü, 23.20 Kartal Köprüsü, 23. 50 Çayırova Mc Donalds önü, 00.15 İzmit Halkevi Otel Asya karşısı, hareket ile araç içi ikramları eşliğinde gece yolculuğuyla birlikte başlıyor.

2. GÜN: ÇEŞME – ALAÇATI – URLA

Alaçatı Fotoğraf Turları kapsamında sabah saatlerinde Çeşme’de oluyoruz. İlk olarak kahvaltı molası veriyoruz. Ardından ise Çeşme Kalesi’ni geziyoruz. Kalede fotoğraf eğitmenlerimizle birlikte fotoğraf çekiyoruz ve gezimiz sonrasında, Çeşme sahilinde serbest zamanın ardından Alaçatı Ot Festivalinin düzenlendiği Alaçatı’ya gidiyoruz. Alaçatı Ot Festivali alanında renkli gösterilere ev sahipliği yapan bu festival Kortej ile başlıyor. Ardından buradaki serbest saatimizde dileyen misafirler köy pazarında yörenin otlarından alabilir, tatlarına bakabilirler. Fotoğraf eğitmenleri ile birlikte Alaçatı’nın güzelliklerini fotoğraflamaya devam ediyoruz. Bu güzel festival alanından ayrıldıktan sonra bir başka Egenin şirin sahil kasabasına gidiyoruz. Urla’ya vardığımızda Urla sokaklarında evlerin arasında gezinti yaparak sahile ulaşıyoruz. Filmlere dizilere konu olmuş olan Urla sizleri de kendine hayran bırakacak. Çay ve kahvelerinizi sahilde içebilirsiniz. Meşhur katmeri tatmayı sakın unutmayın. Ardından ise güzel günün ardından otelimize doğru geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN: ŞİRİNCE – DÖNÜŞ

Alaçatı Fotoğraf Gezisi, sabahında otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, bir başka güzel adı gibi şirin olan Şirince’ye gidiyoruz. Eski bir Rum köyü olan Şirince ‘de köy sokaklarında dolaşırken çiçeklerle donanmış sokaklarda meşhur Şirince Şarabı ve köy ürünlerinden almayı unutmayın. Şirince’de kiliseyi gördükten sonra sizlere verdiğimiz serbest zamanda köy sokaklarında dolaşarak Alaçatı güzelliklerini fotoğraflayabilirsiniz. Alaçatı Ot Festivali alanına da tekrar uğramayı ihmal etmiyoruz. Bu güzel gezinin ardından ise dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka Foto Life Akademi fotoğraf gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Araç içi ikramları
 • Tatil Home güvencesi
 • Tüm çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • 1. gün sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • yemeklerde alınan içecekler
 • Müze girişleri
 • Ekstra yapılan harcamalar

Genel Bilgiler

 • Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı, rahat kıyafetler, şapka, (havuzu olan otellerimiz için) mayo-terlik, fotoğraf makinesi-kamera (piller, film), güneş gözlüğü ve kremi, hırka-polar vb. kıyafetler.
 • Otobüsümüzde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
 • Rezervasyon sırasında koltuk sözü verilmez ve numara söylenmez.
 • Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
 • Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
 • Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

İptal / İade Sigorta İçerik

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişi başı 20 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişi başı 25 TL’dir.

 • Tur içerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
 • Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
 • Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır.
 • Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
 • Tur Öncesi ve Tur İçinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Firmamızın Sorumluluğu Yoktur.
 • Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Firmamızda Saklıdır.
 • Turun İptali Durumunda Firmamız, İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Ulaşım

Travego & Tourismo MERCEDES, Man Fortuna 46+1+1 Koltuklandırma,Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı Ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde Ve Ortada 15″ LCD Monitör

MAN FORTUNA 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

TEMSA SAFIR 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Fotoğraf Turu Fiyatları

Alaçatı fotoğraf turu 500 TL yerine sadece 249TL!

Oteller

fotoğrafçılık kursları

Sosyal Medyada Paylaş